Čištění akvária

7. dubna 2007 v 15:34 |  Pískomil

Čištění

Čištění akvária nebo klece pro pískomily není náročné, ale musí se provádět pravidelně.

Čištění akvária

Jednou za den

Odstraňte všechny zbytky potravy.

Jednou za týden

Starou lžící odeberte místa, která jsou znečištěná výkaly pískomilů a nahraďte ji novou. Dejte dovnitř nový materiál na vystýlání hnízda.

Jednou za tři měsíce

Vyčistěte akvárium úplně. Omyjte ho vodou. Dobře ho opláchněte a osušte, než dáte dovnitř čerstvou podestýlku a materiál na hnízdo.

Čištění klece

Jednou za den

Odstraňte zbytky potravy.

Jednou za týden

Vymeťte všechny piliny a nahraďte je čerstvými. Nevyhazujte hnízdo, ale přidejte čerstvý materiál na vystýlání, aby si ho mohli obnovit, když budou chtít.

Jednou za měsíc

Vyhoďte všechny piliny a omyjte klec vodou. Dobře ji opláchněte a osušte, než dáte dovnitř čerstvé piliny. Tentokrát staré hnízdo vyhoďte a dejte pískomilům hodně nového výstelkového materiálu.

Čištění pískomila

Jednou za týden

Vložte pískomilům do akvária, případně klece, misku s velmi jemným písekem, který koupíte v každém obchodě se zvířátky. Jakmile se pískomil o to začne zajímat tak si do misky vleze a v písku se "vykoupe". Je dobré ho nechat jednou za týden vykoupat, neboť tento písek působí i proti roztočům a jiným věcem které by mohli vašemu pískomilovi ublížit. A navíc díky tomu získal své jméno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 certik certik | 16. července 2007 v 21:21 | Reagovat

malo zkopčene!!!!!!:(:(:( z:http://new.psi-kocky.cz/

Bez urážky,ale je to dost trapne nekdo si stim da praci a ma origos stranky a tady je nekdo linej a zkopci to!!Kdybys aspon upravila texty,ale ty ne!!!TYS TO PROSTE MUSELA OBŠLEHNOUT CELE!!!že ti není TRAPNĚ!!!trapko,trapko,trapko!!si ta nejvetsi trapka a kopirka kerou znám!!!!!!fůj fůuj fůj fůj fůj fůj fůj fůj fůj fůj TRAPKO

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama