Kolik pískomilů si pořídit?

7. dubna 2007 v 15:27

Kolik pískomilů

Než pískomily koupíte, měli byste se rozhodnout, kolik jich chcete chovat a jakého mají být pohlaví.
Jeden pískomil se bude cítit osamělý. V přírodě žije v koloniích a pokud mu nebudete věnovat dostatek času a nebudete si s ním hodně a často hrát mimo klec nebo akvárium bude zřejmě velmi smutný. Sám jsem mému pískomilovi koupil kamaráda a jen si na sebe zvykli zdál se šťastnější.
Samec a samička budou spolu spokojeně žít. Budou se samozřejmě pářit. Chov pískomilů je snadný, avšak mohou mít až šest vrhů za rok. V jednom vrhu bývá 4-6 mláďat. Může tedy být problém najít pro všechna mláďata domov. Nejlepší je zajít do obchodu se zvířátky nebo zkusit kamarády...
Dvě samičky (nebo tři, pokud je jejich domov aspoň 75x30x30 cm velký) jsou nejlepší, když nechcete, aby se vám pískomilové rozmnožovali.
Dva samci se také někdy snesou, ale musíte počítat s tím, že se budou prát.
Rvačky jsou mezi pískomily vzácné a jde v nich buď o území, nebo se perou jedinci, kteří jsou si navzájem cizí. Mladí pískomilové spolu bojují při hře, ale to vám nemusí dělat starosti. Pískomily můžete k sobě dát v jakémkoliv věku. První reakce však nemusí být dobrá a proto musíte být opatrní. Je velice pravděpodobné že se poperou. Moji dva pískomilové se také poprali a teď jsou velcí kamarádi. Kdyby se však nezkamarádili budete mu muset najít nový domov, jinak se vám budou pořád prát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama