Myš bezsrstá

13. dubna 2007 v 19:43 |  Myšky
Původ
Myš domácí bezsrstá vznikla mutací, která byla standardizována selektivním šlechtěním v laboratořích v různých kmenech. Myši jako tyto se hodně používají pro výzkum rakoviny, protože u holé kůže se dříve projeví eventuální zvláštnosti než u myší, které jsou osrstěny normálně.
Vlastnosti
Tyto myšky jsou vhodné jako domácí mazlíčci, když ne každému se jejich nápadný zevnějšek líbí.
Chov těchto myšek je stejný jako jejich osrstěných kolegyň. Lze je bez problémů chovat společně s normálně osrstěnými myškami.Kůže nu nu myšek má více záhybů a nevýhodou je, že když se zraní, zůstávají jizvy na bezsrsté kůži dobře viditelné.
Bezsrsté myši se rodí - stejně jako všechny ostatní myši - holé. Poté jim - jako ostatním - naroste normální srst. Tato srst jim asi ve třech týdnech začne postupně od očí a čumáčku vypadávat. Pokud myš své osrstění ztratí, už jí nikdy nedoroste.
Kůže těchto myšek je velmi tenká.
Původně se tyto myšky vyskytovali hlavně v bílé barvě (tj.měli červené oči). Dnes je možné sehnat myšky i tmavooké (mohou mít bílou i barevnou srst,ale ve výsledku je to vlastně jedno,protože jim stejně vypadá=))
Tyto myšky mají o něco větší potřebu tepla, ale neznamená to, že se jim musí topit. Jen je třeba je nenechat prochladnout.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Deady Deady | E-mail | Web | 19. srpna 2008 v 14:09 | Reagovat

Máš pěkné stránky. Podívej se prosím na můj blog a když tak se i zaregistruj. Díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama