Příprava na nový domov

7. dubna 2007 v 15:24 |  Pískomil

Příprava domova

Než si půjdete pískomila koupit, mějte už doma připravenou klec či akvárium do kterého ho jenom dáte.

Příprava akvária

Nejdřív akvárium vymyjte vodou s troškou dezinfekčního prostředku. Dobře ji opláchněte a vysušte. Příprava směsi na zahrabávání je dobrá když chováte více pískomilů. Pro jednoho nebo dva je téměř zbytečná a postačí piliny. Budete tedy potřebovat přibližně stejné množství rašeliny a řezané slámy. Můžete použít také stejné množství pilin a rašeliny.
Namíchejte rašelinu s kousky slámy. Dělejte to postupně, po malých částech.
Směs budete muset trochu navlhčit, ale udělejte to opatrně. Když hrst směsi stisknete, měla by držet pohromadě, ale přitom nesmí být mokrá.
Až směs připravíte, vmáčkněte ji do akvária a pevně upěchujte, aby se nedrolila, až se do ní pískomilové zaryjí. Směsi dejte do akvária asi 10 cm ( aby byla 20-25 cm od horního okraje. Pak dovnitř vložte kus tvrdého dřeva a hromádku materiálu na hnízdo. Pískomilové si ho roztrhají a odnesou do nory, až si budou stavět hnízdo.
Pískomily musíte chovat v domě - nikdy venku, protože by jim byla zima. A nikdy vedle radiátoru, v průvanu nebo u okna, kam dopadá světlo. Slunce svítící na skleněnou stěnu akvária ho příliš zahřeje.

Příprava klece

Klec vymyjte vodou s troškou dezinfekčního prostředku. Dobře ji opláchněte a vysušte. Na podlahu nasypte vrstvu pilin asi 2-5 cm vysokou. Do jednoho rohu připravte bedničku na hnízdo, vložte do klece dřevo na hryzání a hromádku materiálu na vystlání hnízda. Aby měli vaši pískomilové dost pohybu, můžete jim dát žebřík, po kterém mohou lézt, a kartónové trubky, kterými by mohli prolézat sem a tam a hryzat je. Počítejte se zvýšenou spotřebou těchto trubiček, protože je pískomilové rádi hryžou tak, že po nich zbydou je malé kousky, které jsou doslova všude. Kolečka na běhaní jim nedávejte ( Já ho tam například měl ale oni v něm stejně běhat nechtěli ). V kolečku, může pískomil přijít o ocásek, ale když se to naučí tak si na ocásek dá pozor podobně jako třeba osmák.
Bednička na hnízdo by měla být asi 12x12 cm velká a vyrobená z tvrdého dřeva, nikdy ne z plastu. Použít se dá i z části rozbitý květináč.

Nikdy

- Pískomily musíte chovat v domě - nikdy venku.
- Nikdy vedle radiátoru, v průvanu nebo u okna, kam dopadá přímé sluneční světlo
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kachnicka kachnicka | Web | 15. července 2007 v 17:48 | Reagovat

u me je bleskajda!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama